Obnova panského pivovaru, platné SP

Horní Jelení, Česko

Cena Nejvyšší nabídce

9 000 000 Kč

Kauce 1 000 000 Kč
contact_person_photo

Ing. Petr Procházka

Manažer prodeje

+420 734 243 655

prochazka@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem prodeje je 100% podíl v SPV DALI UNIT, spol. s r.o. Společnost je vlastníkem souboru nemovitostí zapsaných na LV č. 1051, k.ú. Horní Jelení (Pardubický kraj). Na projekt "Obnova panského pivovaru" je platné stavební povolení. 

Jedná se o areál bývalého pivovaru založeného v roce 1787, který byl funkční až do roku 1945. Areál panského pivovaru je tvořen budovou bývalé sladovny, varny, stájí pro koně a hostincem. Po 2. světové válce se celý areál stal součástí zemědělského družstva. Výroba piva byla zastavena a objekty byly využívány částečně pro bydlení a částečně pro zemědělskou výrobu.

Platný projekt "Obnova panského pivovaru" má za cíl obnovu a adaptaci nevyužívaného areálu bývalého panského pivovaru o rozloze 7.402 mna vlastní pivovar s ubytování, restaurací, prostory pro relaxaci (sauna, koupele, masáže) a na další nový objekt s ubytováním, vinárnou a pivnicí. Architektonické řešení navrhovaných úprav a výstavby vychází ze stávající typologie venkovských hospodářských budov. Původní architektonické prvky budou doplněny novými (drobné dostavby, střešní okna apod.). V návrhu jsou použity tradiční stavební materiály (cihelné klenby, pálená střešní krytina, sklo, dřevo aj.). 

Projekt má platné stavební povolení pro čtyři stavební objekty: 

objekt A - relaxace (sauna, masáže, koupele) (užitná plocha 283 m2)

objekt B - restaurace a ubytování (užitná plocha 1.158 m2)

objekt C1 - pivovar (užitná plocha 202 m2)

objekt C2 - ubytování, pivnice, vinárna (užitná plocha 1.064 m2)

Dále jsou součástí stavebního povolení zpevnění plochy a parkoviště, areálové rozvody elektro, plynu a výstavba retenční nádrže.

Předpokládaná celková užitná plocha všech budov je 2.707 m2 s 34 parkovacími místy, celkovým počtem lůžek 57 a počtem odbytových míst v provozech (restaurace, vinárna, pivnice, terasa, salonek) 196. 

Předpokládané náklady na realizaci projektu "Obnova panského pivovaru" dle kalkulace z roku 2012 jsou 92 397 697 Kč bez DPH. 

Areál ani jednotlivé objekty nejsou kulturní památkou, nejsou v památkové rezervaci nebo památkové zóně. Není požadován stavebně historický průzkum. 

Dle územního plánu obce se areál nachází v plochách občanského vybavení – veřejné infrastruktury.

Horní Jelení "Město mezi lesy" se nachází v Pardubickém kraji na rozhraní mezi Orlickým podhůřím a Polabskou nížinou. Má výbornou polohu pro sportovní či oddychové aktivity, nejen díky několika rybníkům, které se nachází v blízkém okolí. V obci je dobrá občanská vybavenost - nachází se zde potraviny, MŠ, ZŠ, knihovna, pošta a restaurace. Obec má bohatý kulturní a společenský život. Fungují zde 2 sbory dobrovolných hasičů a úspěšný fotbalový klub. Nejznámější kulturní památkou města je kostel Nejsvětější trojice, který navazuje na areál Panského pivovaru. 

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.